O NAS
Bytomski / Bytomska Jewellery to biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Bogumiła Bytomskiego i Julię Bytomską, ojca i córkę, we wspólnej rodzinnej pracowni. 

Wszystko zaczęło się w 1973 roku, kiedy Bogumił Bytomski założył w Warszawie swój pierwszy warsztat złotniczy. Od tego czasu, cz aż do dziś, z niesłabnącą pasją, tworzy wyjątkową, autorską biżuterię.

Kilka lat temu rozpoczął się kolejny rozdział trwającej od ponad 45 lat przygody. Do Bogumiła dołączyły córki. W pracowni projektuje i tworzy Julia, absolwentka ASP w Łodzi, a w 2013 roku z pomocą Zuzy udało się stworzyć nowy koncept dla wspólnego przedsięwzięcia - markę Bytomski/ Bytomska Jewellery.
 
 
 
 
 
     
W rodzinnej pracowni projektujemy i własnoręcznie wykonujemy autorską biżuterię ze złota, srebra i innych szlachetnych materiałów, zawsze według osobistego gustu. 

Wolność i niezależność to dla nas najcenniejsze wartości. Podążamy własnymi drogami, ufamy instynktom i własnym możliwościom.

Żyjemy i pracujemy blisko natury. Jest ona najważniejszą i nieustającą inspiracją, źródłem energii i miejscem wytchnienia. Dlatego każdy przedmiot powstający w naszej pracowni nosi cechy unikatu, każdy jest indywidualnym dziełem i różni się od innego, nawet jeśli obydwa bazują na tym samym modelu.

Tak jak w naturze – nic się nie powtarza, każda kreacja jest unikalna.
 
     
Natura inspiruje nas nie tylko do działań artystycznych. 

Świadomość miejsca pochodzenia i sposobów pozyskiwania surowców, które wykorzystujemy w pracy, daje nam możliwość wyboru. Wierzymy, że korzystając z zasobów Ziemi w sposób zrównoważony i odpowiedzialny, możemy powstrzymać zniszczenie i dać szansę na stabilizację. 
Dlatego w naszej pracowni stawiamy na zrównoważone surowce
Chętnie korzystamy z tzw. „złotego złomu” czyli starej, zniszczonej lub niechcianej biżuterii. Z przyjemnością użyjemy ponownie powierzonego przez Ciebie materiału, lub przerobimy starą biżuterię na nową w duchu up-cyklingu. 

W naszej ofercie znajdziesz złoto z certyfikatem Fairmined, czyli pozyskane w sposób odpowiedzialny, zrównoważony, przyczyniający się do poprawy bytu lokalnych społeczności oraz ochrony środowiska. 

Więcej o Fairmined dowiesz się na www.fairmined.org lub przeczytasz na naszym blogu.
 
 
 
 
 
 
 

 
     

 

Nasza biżuteria zaskakuje.
Jest jak drogocenny talizman, który masz zawsze przy sobie. Wystarczy zawiesić go na szyi lub obrócić na palcu, by przenieść się w oniryczny klimat baśniowej natury, fantazji i marzeń z dzieciństwa. 
Nietradycyjna, rzeźbiarska forma, nawiązująca do nieregularnych kształtów i faktur świata natury, pozostaje w nieustannym kontakcie z Twoim ciałem. 
Pobudza zmysł dotyku, wyobraźnię i prowokuje do zabawy, pozwalając na chwilę przyjemności, wytchnienia i uśmiechu.
Szlachetne metale, tradycyjne techniki jubilerskie i dbałość o szczegóły dają poczucie komfortu i jakości.
 
     
Naszą biżuterię wybierają przede wszystkim świadome, pewne siebie osoby. Otwarte i ciekawe świata, niezależne, chodzące własnymi drogami.Sprawiające sobie przyjemności i śmiało wyrażające siebie. Z poczuciem humoru i dystansem, pełne fantazji i wrażliwe na piękno. Ceniące jakość, wyjątkowy styl i wyobraźnię.
Z naszą twórczością można zapoznać się w wybranych miejscach w Polsce, w Europie (Austria, Belgia, Francja, Hiszpania, Litwa, Niemcy, Włochy), w Stanach Zjednoczonych czy w Azji (Hong Kong).
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl